Menedżer innowacji i transferu technologii. Doświadczony biznesmen z krajowym i zagranicznym doświadczeniem zarządczym w globalnych korporacjach amerykańskich i europejskich. Nauczyciel akademicki w obszarze zarządzania i nauk technicznych. Ekspert w zakresie innowacyjności oraz transferu wiedzy i technologii. Zajmuje się komercjalizacją i ochroną patentową własności intelektualnej powstałej w wyniku badań naukowych w uczelni wyższej. Posiada doświadczenie w kierowaniu zespołami skautów innowacji, brokerów technologii i negocjatorów umów komercjalizacyjnych. Doradca, inwestor i business angel start-upów technologicznych. Ekspert w dziedzinie strategii biznesowych i marketingu strategicznego. Opracował koncepcję i wdrożenie długoterminowej strategii rozwoju w Europie światowego lidera
rynku przemysłu poligraficznego z USA. Przygotował strategiczny plan rozwojowy i jego wdrożenie dla polskiej prywatnej uczelni wyższej.
Ekspert w obszarze zarządzania sprzedażą B2B, pricingu i strategii negocjacyjnych sprzedaży konsultatywnej. Było odpowiedzialny za sprzedaż w skali kilkudziesięciu milionów Euro na rynkach ponad 20 krajów Europy. Kierował działem obsługi klienta międzynarodowej korporacji. Ekspert z dziedziny zarządzania produkcją i metod ciągłego doskonalenia procesów. Współzarządzał budową i startem dużego zakładu przemysłowego typu greenfield. Zarządzał nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi o skali zatrudnienia ponad 500 osób. Posiada bogaty dorobek naukowy w dziedzinie nauk technicznych oraz doświadczenie akademickie w obszarze zarządzania. Wykładał i prowadził badania na uniwersytetach w USA (University of Texas at Austin), Niemczech (Technische Universitat Berlin) i Norwegii (Norges Teknisk-Naturvitenskapelige Universitet). Posiada doktorat z nauk technicznych Politechniki Krakowskiej i Technische Universität Berlin oraz dyplom MBA Oxford Brookes University. Studiował biznes w McCombs School of Business na University of Texas w Austin. Absolwent programu “Przywództwo” Center of Creative Leadership na uniwersytecie Eckerd College w St. Petersburgu na Florydzie.

Zaloguj się aby zobaczyć komentarze