Absolwent Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, The George Washington University – School of Business oraz specjalistycznych kursów w London Business School. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Lucent Technologies Poland jako inżynier, a później koordynator projektów. W latach 2002 – 2008 pracownik firmy Telekomunikacja Polska S.A. – Orange. Współtworzył w niej Departament Realizacji Projektów Sprzedażowych, w którym pełnił funkcję  dyrektora ds. projektów. Przez kolejne sześć lat rozwijał karierę zawodową w IBM Polska, pełniąc funkcje kierownicze i sprzedażowe. Obecnie od przeszło czterech lat pracuje w Samsung Electronics Polska. W korporacji jest odpowiedzialny za rozwój biznesu oraz tworzenie nowych strategicznych partnerstw biznesowych, w tym za kreowanie innowacyjnych projektów z administracją publiczną.

Tomasz Chomicki jest również: koordynatorem programu Samsung Electronics Polska – Szkoła Główna Handlowa; członkiem rady Związku Cyfrowa Polska – organizacji branży RTV i IT; przewodniczącym Komitetu Administracji Cyfrowej w Polskiej Izbie Informatyki
i Telekomunikacji; członkiem zarządu Sekcji Elektronicznych Nośników Audiowizualnych w Krajowej Izbie Gospodarcza Informatyki i Telekomunikacji; członek Rady ds. Kompetencji Sektora IT przy Polskim Towarzystwie Informatyki.

 

Prywatnie żonaty, tata dwóch chłopców. Ratownik medyczny oraz pasjonat fizjoterapii.

Konsultant merytoryczny portalu symulatory.net.pl. Entuzjasta, od lat 90 związany z branżą telekomunikacyjną,  informatyczną oraz elektroniczną.

Zaloguj się aby zobaczyć komentarze