Jest absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu o specjalności zarządzanie jednostkami służby zdrowia.
Swoją karierę zawodową rozpoczął w polskim oddziale koncernu Johnson&Johnson, gdzie z czasem został regionalnym szefem sprzedaży. Następnie kierował kilkoma oddziałami firm windykacyjnych. Od 2005 r. pełni funkcję prezesa Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA. Pod jego kierownictwem KRD stało się trwałym elementem polskiej gospodarki, tworząc ogólnopolski system wymiany informacji gospodarczych.
W 2014 r. został wybrany wiceprzewodniczącym Komitetu Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, a w 2017 roku oraz ponownie w 2019 roku powołano go na stanowisko wiceprezesa Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Banków i Instytucji Finansowych. Jest także wiceprzewodniczącym Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawców i Przedsiębiorców we Wrocławiu.
Adam Łącki był wielokrotnie wyróżniany przez media finansowe za swoją działalność. M.in. w 2017 r. znalazł się na liście 25 najlepszych menedżerów roku magazynu Home&Market, a w 2018 r. Gazeta Finansowa umieściła go roku liście 25 finansistów roku.

Zaloguj się aby zobaczyć komentarze